Progress Report

2019/09 - 2020/06

Date   Time   Location   Speaker     Group   Details  
SEPTEMBER
WED
04
  12h45-13h30   E07.3347.A   Mannekomba Roxane Diagbouga     B. Kwak      
WED
11
  12h45-13h30   E07.3347.A   Antonija Sakic     M-L. Bochaton-Piallat      
WED
18
  12h45-13h30   E07.3347.A   Marco Alessandrini     K-H. Krause      
WED
25
  12h45-13h30   E07.3347.A   Louise Ince     C. Scheiermann      
OCTOBER
WED
02
  12h45-13h30   E07.3347.A   Olga Gkountidi     S. Hugues      
WED
09
  12h45-13h30   E07.3347.A   Stéphane Buhler     J. Villard/S. Ferrari-Lacraz      
WED
16
  12h45-13h30   E07.3347.A   Ilena Vincenti     D. Merkler      
WED
23
  11h-11h45   E07.3347.A   Paola Martinez     C-A. Siegrist      
WED
30
  12h45-13h30   E07.3347.A   Francis Rousset     P. Senn      
NOVEMBER
WED
06
  12h45-13h30   E07.3347.A   Chen Wang     C. Scheiermann      
WED
13
  12h45-13h30   E07.3347.A   Diana Gomes     F. Negro      
WED
20
  12h45-13h30   E07.3347.A   Aline Real     J. Seebach      
WED
27
  12h45-13h30   E07.3347.A   Maria Vono     C-A. Siegrist      
DECEMBER
WED
04
  12h45-13h30   E07.3347.A   Noemi Veraldi     A. de Agostini      
WED
11
  12h45-13h30   E07.3347.A   Olivier Preynat-Seauve     K-H. Krause      
WED
18
  12h45-13h30   E07.3347.A   Aleksandra Filippova     T. Braschler      
JANUARY
WED
08
  12h45-13h30   E07.3347.A   Pietro Cacialli     J. Bertrand      
WED
15
  12h45-13h30   E07.3347.A   German Soler     P. Senn      
WED
22
  12h45-13h30   E07.3347.A   Luis Miguel Cardoso dos Santos     M-L. Bochaton-Piallat      
WED
29
  12h45-13h30   E07.3347.A   Camille Kowalski     S. Hugues      
FEBRUARY
WED
05
  12h45-13h30   E07.3347.A   Manon Locatelli     K-H. Krause      
WED
12
  12h45-13h30   E07.3347.A   Coline Barnoud     C. Scheiermann      
WED
19
  12h45-13h30   E07.3347.A   Mahdia Benkhoucha     P. Lalive      
WED
26
  12h00-13h00   CMU C150   Julia Borowczyk     W-H. Boehncke      
MARCH
WED
04
  12h45-13h30   E07.3347.A   Jérémie Goldstein     C. Gabay      
WED
11
  12h45-13h30   E07.3347.A   Olga Rusiecka     S. Hugues      
WED
18
  12h45-13h30   E07.3347.A   Antoine Chemaly     K-H. Krause      
WED
25
  12h45-13h30   E07.3347.A   Nicolas Page     D. Merkler      
APRIL
WED
01
  12h45-13h30   E07.3347.A   Julien Hsieh     P. Senn      
WED
08
  12h45-13h30   E07.3347.A   Mathilde Harel     C. Gabay      
WED
15
  12h45-13h30   E07.3347.A   Guillaume Harlé     B. Kwak      
WED
22
  12h45-13h30   E07.3347.A   Laure Garnier     S. Hugues      
WED
29
  12h45-13h30   E07.3347.A   Robert Pick     C. Scheiermann      
MAY
WED
06
  12h45-13h30   E07.3347.A   Loïc Mermoud     C. Gabay      
WED
13
  12h45-13h30   E07.3347.A   Rebecca Sipione     P. Senn      
WED
20
  12h45-13h30   E07.3347.A   Etienne Gomez     J. Bertrand      
WED
27
  12h45-13h30   E07.3347.A   Marta Freitas Monterio     J. Seebach      
JUNE
WED
03
  12h45-13h30   E07.3347.A   Hartley TBD     O. Hartley      
WED
10
  12h45-13h30   E07.3347.A   Aurélie Hautefort     B. Kwak      
WED
17
  12h45-13h30   E07.3347.A   Floriane Auderset     C-A. Siegrist      
WED
24
  12h45-13h30   E07.3347.A   Florence Studer     J. Villard/S. Ferrari-Lacraz